ul. Łaska 3

Pon - Pt : 1000 - 1800
Sob : 1000 - 1400

W okręgówce jeszcze bez remisów
 Czy ktoś zdoła zatrzymać Czarnych Rząśnia i Jutrzenkę Warta? Zespoły te, jak na razie pozostają poza zasięgiem rywali i na swoim koncie mają ex aequo 15 punktów. Biorąc pod uwagę rozgrywki Klasy Okręgowej i obu grup Klasy A, jedynie w „okręgówce” nie padł jeszcze żaden remis w tym sezonie.

Czarni Rząśnia po raz kolejny okazali się bezlitośni dla swoich przeciwników i tym razem pokonali silnego beniaminka ligi – LZS Brąszewice 1:6. Początek spotkania wcale nie zapowiadał, że drużyna Czarnych odniesie tak efektowne zwycięstwo, bowiem jako pierwszy na prowadzeniu był LZS, który na przerwę schodził z jednobramkową przewagą.

Jutrzenka Warta rozgromiła na własnym stadionie Wartę II Działoszyn 7:0, a worek z bramkami dla Juve rozwiązał już w 12. minucie spotkania Tomasz Królikowski. Goście z Działoszyna od 25. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla bramkarza.

Pewne zwycięstwo odniosła Konopnica, która pokonała 5:1 Victorię Skomlin, ostatni zespół w tabeli pozostający nadal bez punktów. Bilans bramkowy Victorii także nie wygląda ciekawie. Piłkarze ze Skomlina strzelili do tej pory zaledwie 4 bramki, tracąc 22. Gole dla Konopnicy w tym meczu zdobyli: Paweł Fułek, Witold Sowała, Mariusz Zimoch, Sergiej Rogovskoj oraz w doliczonym czasie gry Aleksander Słoma.

Zacięty pojedynek toczył się w Błaszkach, gdzie tamtejszy Piast uległ 0:1 zespołowi z Galewic. Losy meczu w 62. minucie rozstrzygnął Krzysztof Gruszczyński, który bramkę zdobył z rzutu wolnego.

Zawodnicy Charłupi przegrali u siebie 2:3 z Orkanem Buczek. Dla Orkana mecz nie rozpoczął się najlepiej, ponieważ stracił on bramkę w 20. minucie spotkania oraz kontuzji doznał jeden z pomocników. Do przerwy, po strzale niezawodnego Tomasza Mareckiego Orkan remisował, a 56. minuty prowadził już 1:3. Gospodarzom udało się zdobyć bramkę, lecz Buczek do końca meczu kontrolował wynik.

W pojedynku beniaminków lepszy okazał się GLKS Strzelece Wielkie, który pokonał Solen Łaszew 2:0.
Warta Osjaków wygrała z Unią Sulmierzyce 2:1, a Kobierzycko musiało uznać wyższość rywala z Wieruszowa, który zwyciężył 4:0.

W Klasie A gr. I zwycięstwa odnosili faworyci. Remisami zakończyły się spotkania Kiełczygłów – Siemkowice 0:0 oraz Wierzchlas – Chotów 1:1.

Nie najlepiej w tym sezonie radzi sobie Orzeł Galewice, który po raz kolejny doznał dotkliwej porażki 1:9, tym razem z debiutantem ligi - LKS Masłowice.

KKS Kurów zdeklasował LZS Młynisko 7:2 i na chwilę obecną pozostaje samodzielnym liderem ligi.

Drugi w tabeli Start Łubnice traci do Kurowa zaledwie dwa punkty. Zawodnicy Startu w minioną sobotę pokonali 2:5 LKS Piast Ruda.

Po zaciętym boju, zwycięsko ze spotkania GLKS Biała – LZS Wydrzyn wyszedł LZS, który pokonał gospodarzy 1:2, po bramkach Krzysztofa Świdra i Wojciecha Kątnego.

LKS Osiek pokonał Spartę Mokrsko 5:0 (1:0).

Pierwsze trzy punkty w tym sezonie zdobyli zawodnicy Jagi Lututów, którzy wygrali na wyjeździe w Bolesławcu 2:3. Baszta rozpoczęła spotkanie od prowadzenia, jednak zawodnicy Jagi zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze co prawda strzelili jeszcze jedną bramkę, lecz Jaga nie pozwoliła już sobie na utratę jakże cennych dla niej pierwszych punktów.

Niewątpliwie szlagierem w grupie II Klasy A był mecz dwóch najlepszych drużyn: Warta II Sieradz – GKS Widavia Widawa. Widawa przegrała to spotkanie 7:2, choć był moment, gdzie prowadziła 1:2, a pierwsza połowa zakończyła się remisem. Przy rezultacie 4:2 GKS dostał szansę na bramkę kontaktową, lecz rzutu karnego nie wykorzystał zawodnik Widavii. Ponadto goście kończyli mecz w dziesięciu. Bramki dla Warty zdobyli: Oktawian Maliszewski 3, Dawid Przezak 2, Adrian Sroczyński i Bartłomiej Bereżecki, natomiast dla Widawy strzelali: Marek Łukasik oraz Łukasz Olbiński.

Bardzo blisko zwycięstwa był WKS Rokitnica, który zremisował na wyjeździe z LZS Rębieskie 1:1. Goście wyrównującą bramkę zdobyli w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

Olimpii Zduńska Wola ciągle nie udało się zdobyć w tym sezonie punktów. W niedzielę Olimpia przegrała 3:4 z Błyskawicą Klonowa.

Na czwarte miejsce w tabeli „wskoczyła” Victoria Szadek, która pokonała UKS Ustków 3:1. Trafienia dla Victorii zanotowali: Michał Wróblewski, Rafał Trzepałkowski oraz Maciej Stoczkiewicz, a dla Ustkowa bramkę z rzutu karnego zdobył Damian Rosiak.

Zaciekle walczyły ze sobą rezerwy Buczku i RKS Rychłocice, ale ostatecznie RKS wygrał 2:3, po bramkach: Michała Jabłońskiego, Karola Ciszewskiego i Marka Korczaka.

W pozostałych spotkaniach: Złoczew pokonał Chojne 4:0, a Gruszczyce wygrały 5:3 z Tubądzinem.

Za nami już także druga kolejka Klasy „B”.
W grupie I LZS Trębaczew przegrał 0:2 ze Zrywem Ożegów, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli. Bramki dla Zrywu zdobyli: Szymon Stefaniak oraz Mariusz Włodarczyk.

W grupie II Zryw Wójcin bez większych problemów pokonał LZS Pątnów 3:1.
W grupie IV Płomień Dzigorzew wygrał 3:1 z LKS Kalinowa. Było to starcie drużyn, które zostały zdegradowane z grupy II sieradzkiej Klasy A.

W pojedynku derbowym grupy III Unia Męka Sieradz wygrała 2:1 z Interem Woźniki.
Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze TS Janiszewice, którzy rozgromili na wyjeździe zespół Chrząstawy 0:15. Bramki strzelali: Mateusz Głowinkowski 4, Konrad Kmiecik 3, Artur Kanty 3, Damian Mikołajczyk 2, Marcin Kmiecik, Marcin Furmańczyk i Kamil Grzanka.
O spotkaniu oraz o ambitnych celach Janiszewic na przyszłość opowiada nowy trener, Grzegorz Cholewka: „Mimo wysokiego wyniku, mieliśmy dodatkowo wiele niewykorzystanych sytuacji. Chrząstawa bawi się piłką, ale stworzyła kilka ładnych akcji, w tym 2-3 naprawdę groźne. Staraliśmy się w tym meczu stosować założenia treningowe, ale naturalnie przyjechaliśmy tutaj przede wszystkim wygrać, nie lekceważąc rywala. Naszym celem jest miejsce 1-5 po rundzie jesiennej, generalnie chcemy walczyć o awans. W składzie mamy teraz kilku nowych zawodników. Zespół jest młody, zaledwie kilku piłkarzy ma doświadczenie występów w Klasie A. Na razie budujemy i zgrywamy nowy zespół, wiosną zobaczymy natomiast, jak będzie wyglądała nasza sytuacja w porównaniu do innych drużyn z czołówki tabeli. Na pewno jesteśmy optymistami na przyszłość i oczywiście stawiamy przed sobą wysokie cele”