ul. Łaska 3

Pon - Pt : 1000 - 1800
Sob : 1000 - 1400

Pierwszy remis oraz pierwszy samodzielny lider w Klasie Okręgowej
 Po 42 spotkaniach w Klasie Okręgowej padł w końcu remis w spotkaniu Solenu Łaszew z Wartą Osjaków. Pierwszej, niespodziewanej porażki w tym sezonie doznał LKS Czarni Rząśnia. Wykorzystała to Jutrzenka Warta, która z kompletem zwycięstw zajmuje fotel lidera. W najbliższą niedzielę kibiców oraz piłkarzy czeka prawdziwy szlagier – starcie obydwu zespołów, uważanych za faworytów do uzyskania awansu do IV ligi.

Efektowną wygraną nad ostatnią w tabeli Victorią Skomlin zanotowała Jutrzenka Warta, która po przegranej Czarnych Rząśnia znajduje się aktualnie na pierwszym miejscu. Jutrzenka ma także najlepszy bilans bramkowy spośród wszystkich drużyn: 26 bramek strzelonych i zaledwie dwie stracone. Juve w tym jednostronnym pojedynku rozgromiło Victorię 1:9. Honorowego gola dla Skomlina zdobył Piotr Włodarczyk, natomiast dla Jutrzenki trafiali: Wojciech Matusiak 3, Piotr Sajda 3, Sylwester Pawlak, Mateusz Maraszek i Robert Jarecki.

Do pierwszego remisu w sezonie 2011/2012 przyczynili się piłkarze Łaszewa i Osjakowa, choć do końca spotkania wiele wskazywało na to, iż zakończy się ono zwycięstwem Warty. Solen Łaszew prowadził 1:0 w 11. minucie, po bramce Bartosza Dworaka, lecz wtedy do ataków przystąpili goście z Osjakowa, którzy zdołali wyjść na prowadzenie 1:3. W 57. minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Paweł Bożek, a minutę później Tomasz Fornalczyk z Osjakowa dał prowadzenie swojej drużynie 2:4. W końcówce meczu emocje były niewiarygodne. Chwilę przed zakończeniem regulaminowych 90 minut, piłkę w siatce umieszcza napastnik Solenu – Rafał Ścigała. W ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu gry, sędzia spotkania podyktował rzut wolny pośredni dla Łaszewa. Do futbolówki podszedł Łukasz II Cieśla, który idealnym strzałem nad murem piłkarzy Warty trafił do bramki. Po tym golu, arbiter jedynie pozwolił na wznowienie gry, po czym od razu odgwizdał koniec tego imponującego meczu.

LKS Piast Błaszki bez większych problemów pokonał na wyjeździe Wartę II Działoszyn 1:4. Klasycznego hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Arkadiusz Kaczmarek, a swoje jedno trafienie dołożył Krzysztof Stępiński. Obydwie ekipy kończyły mecz grając w dziesiątkę, bowiem zawodnicy poszczególnych drużyn ujrzeli czerwoną kartkę. Piast w tym pojedynku wystąpił pod wodzą nowego trenera – Jana Pawlaka, który ostatnio prowadził drużynę TS Gruszczyce.

Największą niespodziankę w szóstej kolejki Klasy Okręgowej sprawił MLKS Konopnica, który odniósł zwycięstwo 0:1 (0:0) nad zespołem Czarnych Rząśnia. Bramkę dla Konopnicy zdobył Kamil Bontal. O przebiegu spotkania opowiada Dominik Dobras, piłkarz MLKS-u: Ogólnie mecz nie zarysował jakiejkolwiek przewagi żadnej z drużyn, a powinien teoretycznie odbyć się pod dyktando Rząśni. Już na samym początku mogliśmy stracić bramkę po rzucie wolnym, ale bardzo dobre zachowanie naszego bramkarza uchroniło nas przed jej stratą. Chwilę później bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Kamil Bontal, który przeszedł do naszego zespołu z Rząśni i chciał na pewno coś udowodnić trenerom i kolegom z tamtej drużyny. Czarni prowadzili grę, ale my typowo w defensywnym ustawieniu wyprowadzaliśmy coraz to skuteczniejsze kontry. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem, który by nas zadowalał w ciemno przed meczem. W końcu zespół Rząśni zaczął grać trochę bardziej otwarcie i zrobiło się więcej przestrzeni, co zostało przez nas wykorzystane i zaraz po przerwie zdobyliśmy bramkę dającą nam bardzo cenne zwycięstwo. Do końca broniliśmy tego wyniku. Według mojej oceny, jest to jak najbardziej zasłużenie wywalczone zwycięstwo przez cały nasz zespół.

Na nowym obiekcie w Buczku, miejscowy Orkan podejmował drużynę Gal Gazu Galewice. Inauguracja na nowym stadionie nie powiodła się zawodnikom gospodarzom, którzy przegrali 0:3.

W pozostałych spotkaniach bez większych niespodzianek: Unia Sulmierzyce – Prosna Wieruszów 0:2, Charłupia Mała – Strzelce Wielkie 5:2, Kobierzycko – Brąszewice 3:1.

W ramach 6. kolejki Klasy A gr. I na boisku w Krzyworzece, Sparta Mokrsko gościła drużynę z Lututowa. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia gospodarzy, już w pierwszej minucie meczu. Jadze udało się doprowadzić do remisu, a dodatkowo w 39. minucie spotkania wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron, dwubramkową przewagę osiągnęli piłkarze Jagi. Sparta odpowiedziała jeszcze bramką na 2:3, lecz gola dającego choćby jeden punkt, nie udało jej się zdobyć. Dla Jagi strzelali: dwukrotnie Bartosz Stępień i raz Adam Trzebski, natomiast dla Sparty: Patryk Kryściak i Łukasz Gacka.

Wynik 3:2 padł również w spotkaniu Osiek – Piast Ruda. Faworytami w tym pojedynku byli zawodnicy Osieka, którzy nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców i wygrali z Piastem, choć beniaminek z Rudy postawił im trudne warunki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale Osiek zdołał wyrównać i rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie, gospodarze bardziej zmobilizowani odrabiają starty i wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Piast zdobywa jeszcze jedną bramkę z rzutu karnego, ale do końca meczu Osiek kontroluje wynik i wygrywa 3:2.

Na pozycji lidera z kompletem punktów plasuje się nadal KKS Kurów, który tym razem pokonał GKS Siemkowice 1:3, po dwóch bramkach Krzysztofa Majchrowskiego i jednej Michała Majchrowskiego.

Bardzo dobrze spisuje się także beniaminek ligi - Start Łubnice, który po zwycięstwie 3:0 nad Orłem Galewice jest ciągle wiceliderem rozgrywek, tracąc dwa punkty do Kurowa.

Kolejny nowicjusz – LKS Masłowice również znajduje się w czołówce tabeli. Piłkarze Masłowic w minioną niedzielę pokonali 4:2 LKS Kiełczygłów.

Najwyższe zwycięstwo odniósł LZS Wydrzyn. Wydrzynianie zaaplikowali Baszcie Bolesławiec pięć bramek, pozwalając rywalom zdobyć tylko jedną. Bramki dla Wydrzyna zdobyli: Marcin Bernaś 3, Filip Pluskota oraz Kamil Lamorski.

Drugiej porażki w sezonie doznał CHKS Chotów. Lepsi od CHKS-u okazali się piłkarze GLKS Biała, wygrywając 0:2 (0:2).
LZS Młynisko wygrał z Wierzchlasem 3:2.

W grupie II Klasy A kilka wysokich wyników.
Rezerwy Warty Sieradz zdeklasowały na wyjeździe LKS Tubądzin 2:9. Strzelcy bramek dla biało-zielonych: Dawid Przezak 4, Adrian Sroczyński, Michał Szumicki, Bartosz Kubiak, Dariusz Ryżewski, Kamil Woźniak. Na listę strzelców dla Tubądzina wpisał się Jarosław Grabiński i Łukasz Kołodziejczyk.

Druga w tabeli Widavia Widawa rozbiła na własnym stadionie Orkan Buczek 8:2. Losy meczu zostały już rozstrzygnięte w pierwszej połowie, kiedy to Widavia prowadziła 6:0. W drugiej części gry, kibice zobaczyli jeszcze cztery bramki, w tym dwie dla Orkana. Dla gospodarzy hat-tricka ustrzelił Marcin Janicki, ponadto do bramki trafiali jeszcze: Adam Konieczny 2, Przemysław Jędrysiak, Szymon Struzik i Bartłomiej Krawczyk. Bramkarza Widavii pokonał Tomasz Korzynek oraz Mateusz Jarończyk.

MULKS Łask zdeklasował 7:0 UKS Ustków, po dwóch bramkach Macieja Jakóbczaka i Dominika Gromady oraz po jednej: Jakuba Dregiera, Tomasza Starzyńskiego i Jakuba Wojciechowskiego.

Pierwsze trzy punkty w tym sezonie zdobyła Olimpia Zduńska Wola, która po zaciętym pojedynku wygrała 1:2 z RKS Rychłocice.

Natomiast pierwszej porażki doznał WKS Rokitnica. W najciekawszym meczu kolejki ze Złoczevią Złoczew, WKS musiał uznać wyższość rywala. W pierwszej połowie lepsi okazali się piłkarze Rokity, którzy schodzili na przerwę wygrywając 3:1. Jednak w drugiej odsłonie meczu Złoczevia zaczęła odrabiać straty i w przeciągu 10 minut prowadziła już 4:3. Ostatecznie zwyciężyła 5:3, po trzech golach Damiana Figińskiego i jednym Sławomira Sowińskiego oraz Łukasza Prygiela.

Podziałem punktów zakończył się mecz Paprotni z Rębieskimi, w którym padł remis 3:3. Błyskawica Klonowa wygrała 3:2 z Victorią Szadek, natomiast KS Chojne pokonał TS Gruszczyce 2:0.

W grupie I Klasy B bez straty punktów pozostaje KS Kraszkowice, który wygrał na wyjeździe ze Zrywem Ożegów 0:1.
Najciekawszy mecz w grupie II pomiędzy LZS-em Staw a Zrywem Wójcin zakończył się remisem 2:2.
W grupie III trudno jest wskazać faworyta do zdobycia mistrzostwa jesieni, bowiem aż cztery zespoły mają na swoim koncie 6 punktów, przy czym lider tabeli – LKS Victoria II Szadek ma 7 pkt.
Podobnie jest w grupie IV: Płomień Dzigorzew, LKS Słomków oraz LKS Pyszków znajdują się w czubie tabeli z dorobkiem kompletu punktów.